preloader
Scroll to top

„Ei, studente, sukis vėju!“ 2016

„Ei, studente, sukis vėju!“ 2016

Kovo 11-osios popietę Kauno gyventojai ir miesto svečiai sugužėjo į Kauno sporto halę. Čia juos sukvietė jau tradicija tapęs Kauno aukštųjų mokyklų tautinio meno festivalis „Ei, studente, sukis vėju!“.

Pirmą kartą festivalis nušvito kitomis spalvomis. Pilnutėlėje žiūrovų Kauno sporto halėje devyni aukštųjų mokyklų tautinio meno kolektyvai: šių metų festivalio organizatoriai KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“, VDU tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“, LSU tautinių šokių ansamblis „Rasa“, ASU tautinių šokių ansamblis „Sėja“, ASU kapela „Ūkininkas“, LSMU tautinių šokių ansamblis „Ave Vita“, LSMU Veterinarijos akademijos tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“, KTK tautinių šokių kolektyvas „Pušynėlis“ ir KK tautinių šokių kolektyvas „KauKas“ atliko jungtinę programą, kuri prasidėjo iškilminga visų kolektyvų vėliavų eisena. Nebuvo pamiršta ir svarbi lietuviams šventė – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Buvo įnešta Lietuvos vėliava, salėje nuskambėjo dalyvių ir žiūrovų kartu atliekamas Lietuvos himnas. Netrukus visų širdis sudrebino pirmoji koncerto daina „Kur giria žaliuoja“, o nespėjus nei sumirksėti, šokėjų poros, sukaupusios paskutines jėgas, jau šoko trankią ir jaunatvišku entuziazmu trykštančią „Pasiutpolkę“.

Gražus reginys susilaukė ir neeilinio publikos dėmesio. Kiekvienas pasirodymas buvo palydėtas ovacijomis ir gausiais aplodismentais, o renginio vedėjas Vytautas Rumšas jaunesnysis neleido publikai nuobodžiauti, įtraukdamas juos į muzikinę viktoriną.

Suskambėjus paskutiniams koncerto akordams, atėjo laikas naująjį festivalio simbolį perduoti ASU tautinių šokių ansambliui „Sėja“. Šis kolektyvas kitais metais vėl suburs Kauno miesto studentus į festivalį „Ei, studente, sukis vėju!“. Kolektyvo vadovė Idalija Braškytė džiaugėsi nauju šių metų festivalio formatu ir pažadėjo, kad neatsisakys šios idėjos ir kitais metais, nes bendros repeticijos ir buvimas kartu atpirko sunkų, naktinį darbą ir leido patirti tikrąjį šventės džiaugsmą. Vadovė ragina negrįžti prie atskirų kolektyvų pasirodymų mažose scenose, bet ieškoti ir surasti naujų idėjų

Neilgai trukus koncerto dalyviai susirinko ir nuotaikos tikrai nestokojo po koncerto vykusioje tradicinėje vakaronėje. Čia kojas kilnoti ir savo vokalinius gabumus parodyti privertė nemuniečių gyvo garso grupė „Po aštuntos“ ir vis dar jaunatviški „16 Hz“. Poroms betrypiant šokių aikštelėje į salę įneštas didžiulis tortas, kurį įveikti prireikė nemažai pastangų ir valios. Pasistiprinusios poros toliau šoko ir dainavo iki paryčių.

Netruks prabėgti metai ir tautinio meno puoselėtojai vėl susirinks į būrį!