preloader
Scroll to top

Kauno tautinio meno kolektyvų krepsinio turnyras 2016

Kauno tautinio meno kolektyvų krepsinio turnyras

Su pavasario karščiu atėjo ir kasmetinis Kauno tautinio meno kolektyvų krepšinio turnyras. Šiemet varžybos pateikė nemažai netikėtumų, kurie dieną padarė dar įdomesnę.

Kalbant apie netikėtumus – pirmą kartą turnyro istorijoje vyrai žaidė dviejose salėse tam, kad kiekviena komanda galėtų įrodyti, ko ji verta. Taip pat buvo panaudota švieslentė. KTU Statybos ir architektūros fakulteto sporto salėje rungėsi LSMU tautinio meno ansamblio „Ave Vita“, LSMU tautinių šokių kolektyvo „Džigūnas“ bei KTK tautinių šokių kolektyvo „Pušynėlis“ atstovai. Po įnirtingos kovos pirmąją vietą grupėje iškovojo „Ave vita“. Kitoje grupėje tuo pačiu metu KTU Chemijos technologijos sporto salėje jėgas išbandė VDU tautinių šokių ansamblio „Žilvitis“, KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ ir KK tautinių šokių kolektyvo „Kaukas“ nariai. Pirmąją vietą grupėje iškovojo „Žilvitis“ , vieno taško persvara nugalėjęs nemuniečius.

Po grupės rungtynių vyko žaidimai, kurių metu buvo renkami taikliausi baudų ir tritaškių metikai. Netrukus prasidėjo pusfinalis. Pirmieji susitiko „Nemuno“ ir „Ave Vitos“ atstovai. Po įnirtingos kovos (kurioje netrūko net ir kraujo!) „Ave Vitos“ krepšininkai išplėšė pergalę ir palaidojo nemuniečių viltis apginti turnyro nugalėtojų titulą. Kitame pusfinalyje susitiko „Žilvičio“ ir „Džigūno“ krepšininkai. Nors džigūniečiai žaidė pagirtinai, tačiau greitų atakų ir taiklių metimų iš vidutinio nuotolio dėka pergalę šventė „Žilvitis“. Mažajame finale užtikrintai laimėjo „Nemuno“ atstovai, taip iškovoję turnyro bronzą. Finalo pradžioje kova tarp „Ave Vitos“ ir „Žilvičio“ vaikinų buvo apyligė, tačiau žaidimui įpusėjus, inciatyvą perėmė „Ave Vita“ ir užtikrintai iškovojo pirmąją vietą.

Po turnyro buvo išdalinti medaliai, rėmėjų „Būk sotus“ ir „Red bull“ įsteigti prizai bei, žinoma, pereinamoji taurė, kuri šiemet atnešė garbę „Ave Vitos“ krepšininkams ir suteikė teisę rengti kitų metų turnyrą.