preloader
Scroll to top

Pirmasis projekto „Kadagys” filmavimas

Pirmasis projekto „Kadagys” filmavimas

Didžioji TV3 premjera – tautinių šokių šventė „Kadagys“ – tradicijas prikels naujam gyvenimui.

tv3.lt nuotr.

Unikalų, tradicijų, kurias su savimi nešamės iš kartos į kartą, įkvėptą, tautas suvienijantį projektą kuria prodiuserių kompanija „Just.tv“. TV3 eterį jau greitai sudrebinsiantis „Kadagys“ yra kuriamas pagal to paties pavadinimo Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamą tautinių šokių ansamblių konkursą, vykstantį jau dvidešimt metų – nuo 1995-ųjų.

Net dešimt tautinių šokių ansamblių su žinomais žmonėmis – jų balsingais generolais – priešakyje kiekvieną savaitgalį rodys, kad tradicijos lieka aktualios ir šiuolaikinėje visuomenėje, atskleis, kad tai, ko mus išmokė seneliai ir proseneliai gali būti įvilkta į naują, modernų rūbą ir įtikins, kad tautinis palikimas gali suvienyti ne tik šalies miestus ir miestelius, bet ir kaimynines tautas.

Tautinių šokių šventė „Kadagys“ bus filmuojama išskirtinėje vietoje – Kauno sporto halėje. Legendinė erdvė, kurios istorija siekia nepriklausomos Lietuvos ištakas, vėl suburs laikinosios sostinės gyventojus ir miesto svečius į įspūdingą, nacionalinio masto įvykį. „Ši tautinių šokių šventė yra rengiama siekiant sukelti liaudies šokių ansamblių choreografų bei kompozitorių ir atlikėjų kūrybines ambicijas, parodyti, kad ir liaudies šokiai gali būti pateikiami šiuolaikiškai, moderniai, skambant šių dienų muzikai, bet išlaikant etnografines tradicijas“, – pasakoja projekto vykdančioji prodiuserė Neringa Kavaliauskienė. Pasak jos, visi dešimt kolektyvų jau intensyviai repetuoja – jaučia pareigą kuo geriau pasirodyti ir nuolat tobulėti. „Tikime, kad naujai sukurti ar naujai interpretuoti liaudies šokiai bus įtraukti į Lietuvos dainų ir šokių šventės repertuarą, o „Kadagys“ taps dideliu, visų laukiamu įvykiu šalyje“, – sako N. Kavaliauskienė. Kassavaitinė tautinių šokių šventė „Kadagys“ – televizijų istorijoje unikalus ir netikėtas projektas, savo idėja sužavėjęs dešimtis šokėjų ir subūręs kompetentingą komisiją. Įspūdingoje premjeroje varžysis dešimt vienas už kitą talentingesnių tautinių šokių ansamblių, kurių nariai – iš Lietuvos, Latvijos bei Lietuvos lenkų bendruomenės. Visų jų tikslas – ne tik laimėti pagrindinį „Kadagio“ prizą, bet ir prikelti tradicijas naujam gyvenimui, kuo plačiau atskleidžiant jų grožį ir unikalumą.