preloader
Scroll to top

Veikla

Paprastai ansamblio koncertinė veikla trunka rugsėjo – birželio mėnesiais. „Nemunas” dalyvauja įvairiuose Universiteto, miesto bei šalies renginiuose, šventėse, festivaliuose, tarp jų ir Lietuvos, Kauno bei Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventėse. Dažniausiai ansamblis koncertuoja visas kartu, tačiau yra renginių, kuriuose koncertinę programą atlieka tik keli žanrai. Pasirodymus organizuoja tiek ansamblio valdyba, tiek į savo renginius kviečiasi renginių bei švenčių organizatoriai, savivaldybės.

Žinoma, koncertine veikla vien tik Lietuvoje neapsiribojama – „Nemunas” nuolat koncertuoja Latvijoje ir Estijoje, taip palaikomi draugiški santykiai su kaimyninių šalių technologijų universitetais. Taip pat organizuojamos kelionės po įvairius pasaulio kampelius, kur su lietuvių tautiniu menu supažindinama užsienio publika.

Pirmoji ansamblio kelionė buvo 1951m. į Maskvą. Tąkart vos susikūrusiam ansambliui buvo užkrauta didžiulė atsakomybė pasirodyti milijoniniame mieste. Bet po puikaus pasirodymo sekė viena kelionė po kitos. Per visą ansamblio gyvavimo istoriją „Nemunas” savo programą parodė net 40 aplankytų šalių – išnaršyta visa Europa, o kelionės pas latvius ir estus yra tapusios kone kasmetinėmis. Tačiau daugeliui nuostabą kelia, jog nemuniečių klumpės lietė ir Kanados, JAV, Kosta Rikos, Venesuelos ir net Kinijos bei Japonijos žemę. Dar labiau stebina tai, jog gana populiari kryptis – Meksika. Joje nemuniečiai yra lankęsi net 5 kartus.

Be kelionių neįsivaizduojamas ansamblio gyvenimas, nuolat stengiamasi, jog kelionės į užsienį vyktų bent jau kartą metuose. Daugybė nuotykių, įspūdžių, kartais ir kurioziškų situacijų, virtusių smagiais prisiminimais – suvenyrai, kuriuos iš kelionių parsiveža kiekvienas nemunietis.

 

Būti geram scenoje neužtenka. O tą puikiai supranta nemuniečiai, todėl noriai ir aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje.

Nemuniečiai ne tik draugiškai prisijungia prie Universiteto ar studentų atstovybių organizuojamų akcijų ar renginių, bet ir patys inicijuoja gerus darbus. Rengiami pasirodymai nuo karo Ukrainoje bėgantiems vaikams, vaikų globos namuose, dalyvavome „Laisvės kelio” inciatyvoje.

Ansamblis kasmet dalyvauja „Maltiečių sriubos” labdaros ir paramos akcijoje, o 2016 – aisiais metais kartu su Maltos ordino pagalbos tarnyba surengė įspūdingą labdaros koncertą VDU didžiojoje salėje. Renginyje apsilankė keli šimtai žmonių, kurie paaukojo solidžią sumą pinigų sunkiai besiverčiantiems seneliams ir vaikams iš socialiai remtinų šeimų. Taip pat nemuniečiai kartu su maltiečiais apsilankė pas kelis vargingai gyvenančius senelius, dalyvaujančius „Maltiečių sriubos” akcijoje.