preloader
Scroll to top

Šventės

Ansamblis puoselėja gilias tradicijas ne tik scenoje, bet ir už jos ribų. Nemuniečiai švenčia 6 vidines šventes – cepelinbalį, vaikinų dieną, lapkritines (arba gruodines, vasarines), krikštynas, merginų dieną, diplomantus. Taip pat rudenį vyksta ataskaitinis susirinkimas, kurio metu renkama nauja valdyba, aptariami praėję metai, ansambliui rūpimi klausimai.

Šventes organizuoja valdyba bei aktyviausi ansambliečiai (prisijungia prie valdybos organizuojant vaikinų ar merginų dienas)

Cepelinbalis – sočiausia ansamblio šventė, kurios metu visi draugiškai gamina cepelinus. Tradiciškai ji vyksta rugsėjį Kapitoniškėse, kur susirenka didelis būrys ansambliečių. Keli šimtai skaniausių cepelinų, smagios užduotys ir rungtys, sotūs ir laimingi nemuniečiai – pagrindiniai cepelinbalio akcentai.

Vaikinų diena – merginų organizuojama šventė, kurios metu renkamas pats šauniausias nemunietis Misteris Nemunas. Šventė vyksta Kapitoniškėse kitą dieną po cepelinbalio. Merginos nuolat stebina savo išmone, kaip originaliai išbandyti vaikinus ir išrinkti verčiausią Misterio Nemuno titulo. Visą dieną vaikinai lepinami išskirtiniu dėmesiu, o vakare pakviečiami į žavingą šou.

Lapkritinės – svarbiausia šventė valdybai. Pavadinimas kinta nuo mėnesio, kurį rengiama ši šventė, tačiau esmė nesikeičia – išradingai pristatyti ansamblį ir jo tradicijas naujiesiems nariams. Šventės režisierius kultorgas (valdybos narys, atsakingas už ansamblio renginius) gauna pirmą ir pačią svarbiausią progą parodyti savo geriausius sugebėjimus. Kartu su dar neseniai išrinkta valdyba sukurti bene valandos trukmės vaidinimą yra nemenka užduotis. Vakaro metu taip pat pasirodo ir žanrai bei naujieji nariai.

Krikštynos – paslaptingiausia ansamblio šventė. Jos metu į ansamblio gretas oficialiai priimami naujieji nariai. Gilios ir senos tradicijos akylai saugomos senųjų narių, todėl „nuliai” niekuomet nežino, kas jų lauks per krikštynas. Tai šventė, kurios metu nauji nariai turi dar kartą įrodyti, kad yra verti nemuniečio vardo. Pirmiausia vykdoma didžiulė atranka, vėliau prasideda netikėtumų pilnos krikštynos ir, galiausiai, džiaugsmas ir netgi euforija vakaro pabaigoje, kai amžiams nuo kaktos nuvalomas nulis ir ansamblietis gali drąsiai save vadinti nemuniečiu.

Merginų diena – vaikinų organizuojama šventė. Jos metu pagerbiamos visos merginos ir išrenkama pati geriausia nemunietė – Mis Nemunas. Visą vakarą merginas džiugina išskirtinis vaikinų dėmesys bei pasirodymai. Taip ansamblio vaikinai visais įmanomais būdais stengiasi, kad gera nuotaika ir šypsena nedingtų iš žaviųjų nemuniečių veidų.

Diplomantai – gražiausia metų šventė. Tradiciškai ji vyksta liepos viduryje Kapitoniškėse, kur susirenka 5 metus ansamblio veikloje dalyvavę nemuniečiai. Čia jie pagerbiami ir apdovanojami už savo nuopelnus ir įdėtą darbą. Kiekvienas diplomantas vainikuojamas ąžuolu vainiku, o vakaro metu apdainuojamos smagiausios istorijos.

Laisvalaikis

Dažnai per repeticijas taip priprantama būti tarp žmonių, jog nebeužtenka net ir tradicinių švenčių, todėl nemuniečiai laisvalaikį leidžia kartu. Valdyba nuolat rūpinasi, jog bendravimas neblėstų ir organizuoja įvairias veiklas. Nemuniečių mėgstami renginiai cementukas, boulingo turnyras, vasaros stovykla. Taip pat vis populiarėja stalo žaidimų vakarai, kuriuose nemuniečiai susirenka tiesiog pabūti kartu ir smagiai praleisti laiko. Prieš keletą metų organizuotos, o šiemet ir vėl grįžusios Nemuno autoorientacinės varžybos pritraukė ne mažą būrį ansambliečių, kurie labai įnirtingai varžėsi, kas geriausiai pažįsta Kauną. O kur dar žiemos žaidynės, susitikimai prieš ar po repeticijų mieste, plaukimas baidarėmis vasarą ir galybė kitų veiklų ir idėjų, kurias įgyvendinti gali tik čia, „Nemune”, kartu su būriu geriausių draugų.

Į savo laisvalaikio veiklas nemuniečiai įtraukia ir naujus narius, taip stiprindami ryšį ir geriau pažindami ne tik savo žanro naujokus.