preloader
Scroll to top

„Ei, studente, sukis vėju!“ 2021

27-ąją lapkričio dieną praūžė gausus studentiškas Lietuvos aukštųjų mokyklų meno kolektyvų festivalis „Ei, studente, sukis vėju!“. Šiemetiniai organizatoriai – Kauno technologijos universitetas, KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras (LNKC) – festivalį surengė Kėdainiuose.

Koncertinis vakaras prasidėjo į sceną iškilmingai įnešus dalyvaujančių kolektyvų vėliavas. Sukvietus visus šventės dalyvius sugiedotas studentų himnas „Gaudeamus igitur“. Sveikinimo žodis buvo suteiktas KTU rektoriui prof. Eugenijui Valatkai, kuris jautėsi ramus dėl ateities, matydamas tokį gausų būrį jaunimo, kuris nepamiršta savo šaknų ir puoselėja per tūkstantmečius sukauptą lietuvių tautinį meną. Gražių žodžių negailėjo ir LNKC direktorius Saulius Liausa, linkėdamas neapleisti šokio, dainos ir visą gyvenimą vadovautis meile tėvynei kaip kelrode žvaigžde. LNKC direktorius taip pat vylėsi visus išvysti kitais metais Vilniuje, Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventėje „Gaudeamus“.

„Iš aplinkui, iš aplinkui daug jaunimo susirinko“ – suskambo pirmojo kūrinio eilutės. Ir iš tiesų, į Kėdainių areną susirinko daugiau nei 500 dalyvių iš Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos. Jungtinę koncerto programą sudarė 20 kūrinių, tarp kurių keli iš „Gaudeamus“ šventės repertuaro. Arena aidėjo – žiūrovai kartu su visais dainavo tokius kūrinius kaip „Padainuosime susėdę“ ir „Mūsų dienos kaip šventė“, na, o kūrinį „Gimę mes Lietuvoj“ atliko pats dainos autorius Ovidijus Vyšniauskas. Susirinkusiųjų akys raibo ne tik nuo nuostabiausių lietuvių liaudies šokių kompozicijų, bet ir nuo tautinių kostiumų įvairovės – festivalio dalyviai pristatė visų penkių Lietuvos regionų tautinę aprangą. Tautinio kostiumo grožį demonstravo ir renginio vedėjai Sandra Lebrikaitė-Andriukevičienė ir Ignas Andriukevičius, kurie pasipuošė Klaipėdos krašto tautiniais rūbais.

Atrodė, kad rytinės repeticijos visai neišvargino, nes studentai festivalį užbaigė su trenksmu, skambant „Paskutinei polkai“, po kurios nugriaudėjo audringi žiūrovų plojimai. 

Festivalį „Ei, studente, sukis vėju!“ kiekvienais metais rengia vis kitas kolektyvas, tad nemuniečiai šią garbę suteikė ir festivalio taurę perdavė Kauno kolegijos tautinių šokių kolektyvui „KauKas“.

Vakarą vainikavo ir visus renginio dalyvius tradiciškai subūrė vakaronė. Dar visai neseniai liaudies menu alsavusi Kėdainių arena prisipildė visai kitokios nuotaikos – gyvo garso koncertą dovanojo grupė „Iki mėnulio“. Paskutines jėgas visi išliejo šokių aikštelėje, o grupė nuolat sulaukė prašymų pakartoti.

Džiaugiamės pasisėmę tiek daug gražių emocijų ir su nekantrumu laukiame kitų metų!..

Nuorodą į transliaciją galite pasiekti paspaudus čia.

«Daugiau akimirkų iš renginio rasite čia.»