preloader
Scroll to top

Ekspedicija „Nemuno banga per Lietuvą“

Ekspedicija

5-ios išvykos, 6 pasirodymai, 3-os „Kadrūškės“ bei 2 tautinio kostiumo pristatymai – visa tai telpa į vienos aktyvios vasaros nemuniečių nuotykius. Pradėję išvyką Liepos 6-tą dieną Zarasuose, giedoję „Tautišką giesmę“ ant garsiojo apžvalgos rato, kelionę baigė rugpjūčio 28-tą dieną Utenoje, kur, pasidabinę tautiniais kostiumais, džiugino „Laisvės pikniko“ dalyvius. Nukeliauta per 1100 km!

Ekspedicijos „Nemuno banga per Lietuvą“ idėja gimė 2018-2019 m. „Nemuno“ valdyboje, kurioje buvę aktyvūs ansambliečiai parašė projektą ir gavo finansavimą, o jį įgyvendinti pasiryžo 2019-2020 m. valdybos nariai. Iš susitikimų su vyresniaisiais nemuniečiais ir jų kvietimo į jubiliejaus koncertus, šis projektas pavirto į nuostabią misiją, kurios tikslas – atskleisti ansamblio žavesį jaunai auditorijai ir plačiai visuomenei.

Ne tik šokdinome publiką smagiai grodami ir demonstruodami tautinį kostiumą, tačiau ir patys turiningai praleidome laiką: maudėmės Zaraso ežere, Viduklės, Skaudvilės ir Batakių tvenkiniuose, pamatėme 1500 metų augantį Stelmužės ąžuolą, ragavome legendinių Viduklės koldūnų, sportavome, laukdami pasirodymų. Bendravome su kitais ansambliais – „Ažuoliniu“ iš Zarasų bei „Žvorūna“ iš Skaudvilės, užmezgėme ryšį su „Laisvės TV“ kūrėjais, kurie labai mėgo mus fotografuoti viso renginio metu. Nepraleidome progos įsiamžinti su žurnalistu Andriumi Tapinu, grupe „THE ROOP“, žurnalistu Ryčiu Zemkausku, režisieriumi Vyteniu Pauliukaičiu, Utenos miesto meru Alvydu Katinu, LR Seimo nariu Edmundu Pupiniu.

Džiaugiamės turėję unikalią galimybę pasidalyti tautinio meno idėja su daugybe žmonių. Geras jausmas užplūsta pasakojant, kuo skiriasi tautinio kostiumo detalės Aukštaitijoje ir Suvalkijoje, smagu suktis šokio žingsneliu, skambant muzikantų atliekamai „Grečenikei“ ar „Grandskverui“! Tikimės, jog greitai ir be jokių apribojimų galėsime susitikti su visais, neabejingais tautiniam menui!

« Daugiau akimirkų iš ekspedicijos rasite čia. »