preloader
Scroll to top

INTERBOULINGAS

INTERBOULINGAS

 

Kovo 20 dieną „Oazės“ boulinge 11 komandų iš 7 tautinio meno kolektyvų (KauKo, Džigūno, Ratavos, Žilvičio, Pušynėlio, Džigūno ir Nemuno) susirinko į jau daugelį metų Kauno ansamblius vienijantį ir gražia tradicija tapusį turnyrą – Interboulingą. Dalyviai nuo pirmųjų žingsnių link takelių atrodė kupini gerų emocijų ir sveikos konkurencijos, kurios salėje netrūko iki kol nugalėtojai iškėlė pereinamąją taurę virš savo galvų.

Turnyras vyko taip – komandos buvo išskirstytos į du pusfinalius, o penkios, surinkusios daugiausiai taškų, pateko į finalą, kur turėjo sužaisti lemiamą mačą.

Pirmajame pusfinalyje jėgas išbandė „BMZo gvardija, kėglius nuleist“ (KauKas), „Cukriniai runkeliai“ ir „Komanda išgėrusi daugiausia alaus“ (Džigūnas), „AVATAR“ (Ratava) bei „AB „Dugno pelenai““ (Žilvitis). Nuo pačių pirmųjų ridenimų į priekį šovė komanda „AVATAR“, nepalikusi kitiems šio pusfinalio dalyviams jokių vilčių ir išsklaidžiusi visas viltis dėl lengvo turnyro. Ypač įspūdinga buvo antroji šios komandos partija, per kurią „AVATAR“ surinko net 591 tašką. Palyginimui, antri ir treti šiame pusfinalyje likę „Komanda išgėrusi daugiausia alaus“ ir „AB „Dugno pelenai““ geriausių partijų metu surinko atitinkamai 446 ir 447 taškus.

Antrajame pusfinalyje susigrūmė likusios šešios komandos: „TRŪKĘS RAIŠTIS“ ir „ANT BAJERIO“ (Pušynėlis), „Boulingarium Kėglioza“ ir „Laimutis ir draugai“ (Nemunas) bei „Ave“ ir „Vita“ (Ave Vita). Šįkart intrigos irgi nebuvo daug – nemuniečiai iškart išsitraukė finalui laikytus laimingus kamuolius ir nelaukė dovanėlių iš varžovų: „Laimutis ir draugai“ šį etapą baigė su 557 taškų vidurkiu, „Boulingarium Kėglioza“ pritrūko vos 1 taško iki 500 taškų vidurkio. Tiesiog neįtikėtiną pasirodymą surengė „Laimutis ir draugai“ komandos narys Mindaugas Adomulis, vienos partijos metu surinkęs net 220 taškų! Kitoms komandoms sekėsi prasčiau – treti šiame pusfinalyje likę ANT BAJERIO“ varžybas baigė savo kraityje turėdami 403,5 taško vidurkį.

Susumavus surinktus ir papildomus taškus už komandų sudėtis ir originaliausią pavadinimą, į finalą pateko „Laimutis ir draugai“ (557 t. vid.), „AVATAR“ (551 t. vid.), „Boulingarium kėglioza“ (499 t. vid.), „Komanda išgėrusi daugiausiai alaus“ (419,5 t. vid.) bei „AB „Dugno pelenai““ (415 t. vid.). Pastariesiems itin pagelbėjo taškai, nepriklausomos komisijos paskirti už originaliausią pavadinimą – be šių papildomų 20 balų į finalą būtų prasibrovę „Cukriniai runkeliai“ (409 t. vid.).

Sužinoję, kad finale žais tik vieną partiją, dalyviai nedvejodami pasiūlė sužaisti ir antrą – taip įdomiau ir daugiau azarto. Pasitarus su visais finalininkais buvo nuspręsta taip ir padaryti.

Prieš finalą favoritais laikyti nemuniečiai ir rataviečiai (kurių gretose, beje, netrūko pažįstamų veidų) netruko užnugaryje palikti Žilvičio ir Džigūno atstovų – meistriškumo skirtumas išryškėjo nuo pirmųjų kamuolio ridenimų ir dėl prizinių vietų, iš esmės, liko kautis „Laimutis ir draugai“, „Boulingarium kėglioza“ bei „AVATAR“. Pastarieji finalą pradėjo geriau (528 t.) – nors ir teko laukti valandą nuo savo pusfinalio pabaigos, žaidėjai atrodė išlaikę rimtį bei šiltas rankeles, o po savo pusfinalio nespėję pailsėti nemuniečiai dažniau ridenimus atlikdavo pro šalį, tačiau labai neatsiliko: „Boulingarium kėglioza“ surinko 503, o „Laimutis ir draugai“ tenkinosi 471 tašku. Pradėjus antrąją partiją įtampa ir nuovargis akivaizdžiai pradėjo veikti finalininkus: dažnai trūko tikslumo, rutuliai retkarčiais gulėdavo griovyje dar tik įpusėję savo kelionę link kėglių. Paskutinėje finalo partijoje geriau sekėsi komandai „Laimutis ir draugai“, surinkusiai 511 taškų. „AVATAR“ surinko 496, „Boulingarium kėglioza“ – 463. Iššūkį lyderiams bandė mesti „AB „Dugno pelenai““ surinkę 433, o „Komanda išgėrusi daugiausiai alaus“ pateisino savo pavadinimą ir viso finalo metu rinko daugiau nei šimtu taškų mažiau nei varžovai.

Susumavus finale surinktus taškus, čempionais tapo komanda „AVATAR“ (Rokas Muleravičius, Monika Vitkutė, Andrius Baranauskas, Rokas Kaknevičius) – 512 taškų vidurkis. Antri liko „Laimutis ir draugai“ (Greta Slavinskienė, Aurimas Šiuša, Mindaugas Adomulis, Eimutis Šimkus) – 491 taško vidurkis, o trečia vieta tenkinosi „Boulingarium kėglioza“ (Inga Narušaitienė, Vytautas Narušaitis, Mindaugas Martišius, Edvinas Valaitis) – 483 taškai.

Geriausiu žaidėju tapo Mindaugas Adomulis, viso turnyro metu vidutiniškai rinkęs po 153 taškus. Jis taip pat atliko ir daugiausiai „strike“, visus kėglius vienu metimu nuvertęs net 16 kartų. Geriausios turnyro žaidėjos titulas atiteko Gretai Slavinskienei, per keturias partijas rinkusiai po 145 taškus.

Ačiū visiems dalyviams už gražias kovas ir puikią nuotaiką! Darsyk sveikiname nugalėtojus!

Nuoširdžiai dėkojame už dalyvavimą ir nepaprastai gražų bei įtemptą turnyrą. Iki kitų susitikimų!

 

«Daugiau turnyro akimirkų rasite čia. »