preloader
Scroll to top

Lietuvos diena Estijoje 2022

Lietuvos diena Estijoje 2022

Vėlyvą penktadienio naktį ansamblis Nemunas po gan ilgos pertraukos vėl pajudėjo į kelionę už Lietuvos ribų. Šįkart pakvietimą gavę iš lietuvių bendruomenės Estijoje nemuniečiai sudėję visus instrumentus bei tautinius kostiumus, lydimi geros nuotaikos ir smagių kelionių dainų išjudėjo garsiuoju  „Via Baltica“ keliu. Bene 600 kelionės į Taliną kilometrų tirpte ištirpo ir ankstų šeštadienio rytą jau bruzdėjome drabužių nešini mums užsakytame viešbutyje. Persirengus bei pralavinus balso stygas pajudėjome autobusu link Eesti Vabaõhumuuseum” etnografiniaus muziejaus. Atvykę negalėjome atsigrožėti XIX amžių menančia aplinka: ypatingai didelė karčiama, greta jos Lietuviškų šakočių krosnyje besisukantis delikatesas, na o amą atėmė senas malūnas, stovintis šalia pakrantės. 

Prasidėjus renginiui, skirtam pristatyti Lietuvos etnografinį ir kulinarinį paveldą, po renginio iniciatorių kalbos ir tautinės giesmės, ansamblis “Nemunas” nieko nelaukęs pavergė publiką savo liaudiškais šokiais bei žaidimais. Šokome tokius šokius kaip „Malūnėlis“, „Dirižablis“, „Lelinderis“, „Oira oira“ ir kitus leidusius prisijungti pašokti drauge visiems norintiems. Pasibaigus pirmajai pasirodymo daliai, visi pradėjo mėgautis Lietuvos pagrindiniu patiekalu – cepelinais. Pasistiprinę ansambliečiai visą šventę perkėlė į muziejaus kiemą ir ten pratęsė savo programą po atviru dangumi. Pasibaigus šokiams ir dainoms, palikę visus renginio svečius išsekusius nuo linksmybių, nemuniečiai turėjo galimybę išragauti tokius lietuviškus gaminius kaip duona, medus, Zanavykų dešra ir lašiniai. Festivalyje taip pat dalyvavusi tradicinių amatų meistrė V. Ratautienė dalinosi tautinių juostų pynimo-vijimo ypatumais. 

Šeštadienio vakaras praleistas vaikščiojant po Talino senamiestį, kartu su čia gyvenančia lietuve, kuri pasidalino idomiomis istorijomis ir faktais apie paslaptingąją Estijos sostinę.

Grįždami namo nemuniečiai buvo gan pavargę, tačiau dainos autobuse netilo, o įspūdžiais pasidalinti neužteko net 600 km kelio atgalios.

 

«Daugiau akimirkų iš kelionės rasite čia »