preloader
Scroll to top

„Lietuvos universitetui – 100“ šventinis koncertas

„Lietuvos universitetui – 100“ šventinis koncertas

 

1922 m. Kaune įkurtas Lietuvos universitetas (LU), kuris padėjo pagrindus Lietuvos aukštojo išsilavinimo plėtrai ir išaugino šių dienų aukštąsias mokyklas: Kauno technologijos (KTU), Vytauto Didžiojo (VDU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetus. Minint šimtąsias Lietuvos universiteto įsteigimo metines, visi trys universitetai kvietė į atviras paskaitas, parodas, koncertus ir kitus edukacinius bei kultūrinius renginius.

Vasario 16 dieną „Žalgirio“ arenoje surengtas neeilinis šimtmečio minėjimo renginys. Išskirtinę šimto minučių programą sudarė įvairūs meniniai pasirodymai ir trumpi vaizdo siužetai, supažindinantys su Lietuvos universiteto istorija ir kultūriniu bei intelektiniu Kauno gyvenimu 1922-2022 metais. Scenoje pasirodė žymiausi Lietuvos atlikėjai bei KTU, VDU ir LSMU meno kolektyvai, tarp jų ir KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“. Muzikiniai liaudies meno, estrados bei modernūs šiuolaikinės muzikos kūriniai leido pajusti, kaip per šimtą metų keitėsi muzikos stilius Lietuvoje. Būta ir siurprizų – atlikta su tautiniu menu persipynusi garsiojo hito „Discoteque“ versija: KTU, VDU ir LSMU tautinio meno kolektyvai („Nemunas“, „Džigūnas“, „Ave Vita“ ir „Sėja“) šoko bei grojo kartu su „The Roop“.

Šventinis koncertas leido prisiminti aukštojo mokslo ištakas ir suprasti, koks svarbus yra kultūrinis paveldas. Per LRT vykusią renginio transliaciją galite išvysti LRT mediatekoje: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000201359/universiteto-100-mecio-koncertas