preloader
Scroll to top

„Gintaro krantai“ 2023

Gegužės 13-ąją dieną praūžė studentiškas tarptautinis Baltijos šalių koncertas „Gintaro krantai“. Šių metų organizatoriai Kauno technologijos universitetas ir KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ koncertą surengė Kaune.

Šventė į VDU Didžiąją salę sukvietė netoli 200 tautinio meno puoselėtojų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Tai KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“, RTU Tautas deju ansamblis „Vektors“ ir TTÜ Tantsuansambel „Kuljus“, tarp kurių draugystė užsimezgė dar 1967 m.  Žiūrovus džiugino 26 kūrinių koncerto programa, pademonstravusi trijų Baltijos sesių puikius tautinius dainų ir šokių pasirodymus bei gražiausius tautinius kostiumus. O koncertą užbaigė visų kolektyvų bendrai atliktas „Gyvataras“, po kurio dalyviai sugiedojo studentų himną „Gaudeamus igitur“.

Visą vakarą vainikavo ir iš toli vykusius dalyvius tradiciškai subūrė vakaronė, kurioje buvo galima išvysti muzikinių ir šokio pasirodymų, išgirsti vakarą vykusios eurovizijos dainų ir studentiško šėlsmo. Šių techniškųjų Baltijos šalių universitetų koncertą rengia vis kitas kolektyvas, todėl džiaugiamės pasisėmę tiek daug gražių emocijų ir su nekantrumu laukiame kvietimo iš draugų Latvijoje bei Estijoje!

 

Baltijos krantų veidai tarsi knygos,
Kurių lapai kupini nuotykių ir paslapties.
Tačiau tarp mūsų draugystės puslapių
Tarsi šviesa, tautiškumas spindės…

 

Nuorodą į rengino transliaciją galite pasiekti paspaudus čia.

«Daugiau akimirkų iš renginio rasite čia »