preloader
Scroll to top

Birutė Juraškaitė

Meniška, ekspresyvi, mėgstanti pasimaivyti „Nemuno“ šokėja: „Nemune“ esu jau ketvirtus metus. Apie „Nemuną“ sužinojau, man atrodo, tiesiog iš KTU brošiūrų, nes tuo metu jau žinojau, kad toliau norėsiu šokti būtent tautinius šokius. Tuometinė vadovė sakė, kad ten didelė atranka būna, o jei nepateksiu, tada dar yra „Žilvitis“. Nors atrankos buvo labai griežtos, mane priėmė ir likau „Nemune“. Iškart patiko iššūkis, kad šokius reikia mokytis pačiai, kad turėjau, ką veikti repeticijose, kad kildavo labai geras jausmas, kai pačiai išmokus šokį, pastatydavo į pagrindinį sąstatą. Būtent dėl to likau „Nemune“ pirmus metus, nes bendrauti nemokėjau, buvau labai drovi. Paskui, jau mokant visus šokius, kai nebeliko tokio iššūkio – pasilikau dėl žmonių. Tiek repeticijose, tiek už jų ribų su jais patiriu pačias geriausias akimirkas.“

 • KUO UŽSIIMA GYVENIME
  Esu 4 kurso KTU elektronikos inžinerijos studentė.
 • ĮDOMŪS FAKTAI
  Nuo 5 iki 19 metų šokau show dance šokius, o tautinius šokius iki „Nemuno“ šokau tik trejus metus ir tik merginų kolektyve. Laisvalaikiu rašau trumpus apsakymus, kurie galų gale susijungs į vieną didelę istoriją. Man labai patinka sumažintos daiktų kopijos. Šokėjų seniūnė esu jau trečius metus.
 • KNYGOS, FILMAI, MUZIKA
  Geriausios perskaitytos knygos – tiek daug knygų perskaityta, kurios padarė didelį įspūdį! Nuo „Hario Poterio“ sagos iki Albert Camus ,,Svetimas“ ar Ray Bradbury novelių. Vienos tikrai neišskirčiau, daugelį knygų skaičiau ne po vieną kartą.
  Įdomiausi matyti filmai – iš filmų labiausiai patinka ,,Ponas niekas“, ,,Tarp žvaigždžių“ bei ,,Kuždesių sala“.
  Mėgstamiausi muzikos atlikėjai – neturiu mylimiausio atlikėjo, nes dainas klausau ne pagal žanrą ar atlikėją. Dažniausiai klausau Thom Yorke, „Massive Atack“ ar Burial kūrinių.
 • GERIAUSIAS PATARIMAS
  ,,Prieš ieškodama naujų draugų, pirmiausia susitvarkyk reikalus su esamais.“
 • ATĖJIMO Į „NEMUNĄ“ ISTORIJA
  „Nemune“ esu jau ketvirtus metus. Apie „Nemuną“ sužinojau, man atrodo, tiesiog iš KTU brošiūrų, nes tuo metu jau žinojau, kad toliau norėsiu šokti būtent tautinius šokius. Tuometinė vadovė sakė, kad ten didelė atranka būna, o jei nepateksiu, tada dar yra „Žilvitis“. Nors atrankos buvo labai griežtos, mane priėmė ir likau „Nemune“. Iškart patiko iššūkis, kad šokius reikia mokytis pačiai, kad turėjau, ką veikti repeticijose, kad kildavo labai geras jausmas, kai pačiai išmokus šokį, pastatydavo į pagrindinį sąstatą. Būtent dėl to likau „Nemune“ pirmus metus, nes bendrauti nemokėjau, buvau labai drovi. Paskui, jau mokant visus šokius, kai nebeliko tokio iššūkio – pasilikau dėl žmonių. Tiek repeticijose, tiek už jų ribų su jais patiriu pačias geriausias akimirkas. Be šokių neįsivaizduoju savo gyvenimo, o galimybė pabūti ant scenos atperka sunkias, kartais labai daug jėgų reikalaujančias repeticijas.
 • APIE SAVO ŽANRĄ
  Mano žanras įdomiausias, turi nemažai tradicijų, į „Nemuną“ atnešė šūkį ,,Mėlyna geltona!“.
 • ĮSIMINTINIAUSIOS AKIMIRKOS „NEMUNE“
  Į atmintį įstrigo kelionė į Kiniją bei koncertas ant Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos stogo. Be to, viena iš geriausių patirčių, tai dalyvavimas ,,Kadagio” projekte bei darbas televizijoje.
 • ŽODIS NORINTIEMS PRISIJUNGTI PRIE „NEMUNO“
  Visiems pirmiausia norisi sakyti, kad ansamblyje svarbiausia – žmonės. Kuo daugiau įsitrauki į „Nemuną“, tuo sunkiau yra jį palikti, nes tiek daug gerų akimirkų yra praleidžiama drauge. Be to, menas yra tokia dovana, kuri leidžia pailsėti, atsipalaiduoti, pamiršti kasdienius rūpesčius, taip pat visada pakelia nuotaiką ir yra puiki alternatyva dabar paplitusiam laisvalaikio leidimo būdui su išmaniosiomis technologijomis.
 • PALINKĖJIMAS DABARTINIAMS NARIAMS
  Linkiu kuo daugiau iš jūsų patekti į ,,Juos sujungė „Nemunas!“